Výlet do Marienbergu

  Celodenní výlet do města Marienberg (Sasko v SRN) vzdáleného od tábora cca 20 km s návštěvou městského Aquaparku, sasko-českého muzea Krušnohoří a koňského žentouru. Odjezd je po snídani linkovým autobusem, návrat před večeří. Dopolední svačina, oběd a odpolední svačina je zajištěna jako studená z tábora. Děti budou mít možnost si samozřejmě něco ve městě koupit. Pro tento výlet budou potřebovat zhruba 10,- Euro na vstupné a autobus. Pokud budou mít jen koruny, vedoucí jim zajistí výměnu ve směnárně.

  Aquapark

  V Aquaparku je k dispozici bazén s umělými vlnami a s průtokovým kanálem, 2 vytápěné venkovní bazény, jeden z nich je solankový bazén s vřídelními lehátky a masážními tryskami.

  Pro „nadšence skluzavek″ je k dispozici rodinná skluzavka tak jako kruhová trubicová skluzavka. Zvláštní atrakcí je obrovská skluzavka ″Crazy-River″. Zde je možné se sklouznout po proudu na pryžové obruči.

  V Aquaparku v části volného času je k dispozici kulečník, možnost házení šipek na terč nebo stolní tenis. Dvě bowlingové dráhy a jeden minigolf s více jak 10 dráhami. Pokud by děti měly po koupání a hře hlad a žízeň, je velký výběr jídel a nápojů v samoobslužné restauraci.

  Sasko- české muzeum Krušnohoří

  Po rozsáhlé rekonstrukci je toto muzeum od roku 2006 opět otevřeno veřejnosti. Je zde ojedinělá stálá výstava německo-českých vztahů, historické exponáty a dokumenty. Díky dnešní moderní technice je dokumentována výstavu v německé a české řeči.

  Tématem je i doba vzájemného sousedství minulá až do současnosti. Zvláštní nadpis „ Němec a Čech – životopis sousedství" tvoří objemnou dokumentaci politických dějin 20. století.

  Mimo to je zde výstava o založení a vývoji města v oblasti hornictví, zdejších řemesel a živností, jakož i kultura zdejších obyvatel.

  Aktuality

  2018 - 8. ročník má připraveny online přihlášky, letos budeme malovat na plátno pod odborným dohledem s výtvarnicí.

  7.5.2018 - Jous připraveny turnusy na 8. ročník dětského tábora.

  Přihláška

   

  Partneři


  Please publish modules in offcanvas position.