Střelecký den

  Na všech turnusech je v rámci programu tábora připraven den se zajímavými disciplínami. Celý programový den je v duchu střeleckých soutěží, kdy účastnící si postupně vyzkoušejí různé střelecké disciplíny. Smíšená mezinárodní družstva budou soutěžit společně bez rozdílu národní příslušnosti. Tím se podpoří další jazykové dovednosti dětí v rámci výuky přeshraničního jazyka.

  Střelba z luků na terče je zajímavou disciplínou nejne pro chlapce, ale i pro dívky. Vzdálenost terčů je různá dle věku dětí a jejich schopností natáhnout tětivu.

  Další nemálo zajímavou soutěži je střelba ze vzduchovky na terč. Tato discilína je častou soutěží ve mnoha dětských aktivitách, a proto bude na místě si tuto schopnost prohloubit. Vzdálenost terčů je standartní 10 metrů, jakožto i velikost terčů je obvyklá.

  Mezi další velice atraktivní střelecké discilíny je střelba ze vzduchových pistolí na terč. Zde ovšem není střelou diabolka jako je to u klasických vzduchovek, ale zde je střelou plastická kulička. Terče jsou ve vzálenosti dle možností dětí a jejich věku.

  K disciplínam, které spadají do části střeleckých za pomoci lidské síly nebo obratnosti lze řadit házení šipek a kuliček na terč, zejména v případech, kdy počasí nebude akcím přát. Tato discilína je v posledních letech velice oblíbená nejen mezi dětmi, a tak účastníci, nejen dětští, budou moci předvést své natrénované schopnosti v této disciplíně.

  Naopak v době, kdy sluníčko ukaže své teplé paprsky, budou účastníci podrobeni schopnostem hazení gumových granátů do dálky a na terč, házení míčů, třeba v rámci všem známé kolektivní hry vybijené.

  Věříme, že střelecký den zanechá v dětech mnoho příjemných zážitků a určitou zkušenost a průpravu na branný závod nebo zájem o střelecký sport.

  Aktuality

  2018 - 8. ročník má připraveny online přihlášky, letos budeme malovat na plátno pod odborným dohledem s výtvarnicí.

  7.5.2018 - Jous připraveny turnusy na 8. ročník dětského tábora.

  Přihláška

   

  Partneři


  Please publish modules in offcanvas position.