O EUROCAMPU

  Eurocamp byl založen v roce 2010 jako mezinárodní česko-německý dětský tábor, jenž je společnou aktivitou českého občanského sdružení Krušnohorský spolek v Kalku a německého sdružení Kinderwelt Erzgebirge e.V. v Marienbergu s finančním příspěvkem z programu CIL 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

  Tábor je zaměřen na děti z horských a podhorských oblastí Krušných hor s cílem prohloubení vzájemných vztahů mezi českými a německými dětmi, ale i v postupném odbourávání jazykových bariér. Kapacita dětského tábora je cca 50 dětí v každém 7 denním turnusu zaměřeném na děti ve věku 8 – 14 let. V letních školních prázdninách jsou pořádány nejméně 4 turnusy. Dohled nad dětmi je zajišťován zkušenými pracovníky z obou stran hranice.

  Vybavení tábora tvoří 32 stanů s podstavou, velkoplošné stany pro jídelnu, přípravu stravy, hospodářského zázemí, ale i sociální zázemí. Účastníkům tohoto tábora bude bezplatně poskytnuto částečné vybavení (slovníky, nerezové jídelní soupravy, příbory, hrnky, termoláhve, batohy, bezpečnostní doplňky atd.), které zajistí dostatečný komfort pobytu v horské oblasti.

  Náplň tábora se zaměřuje na pobyt v přírodě Krušných hor, v přirozeném vzdělávání ve dvou přátelských jazycích, sportovních a outdoorových aktivitách, ale i navazování nových kamarádských vztahů mezi dětmi z obou stran hranice. Programy tábora jsou rozloženy do jednotlivých etap podle věku a pohlaví. Smyslem veškerých programových aktivit je nabídnout účastníkům plné sportovní a vzdělávací vyžití podpořené velice kvalitním a rozsáhlým vybavením (viz. vybavení tábora.

  O účastníky dětského tábora je postaráno i ve stravovací oblasti, kdy je všem účastníkům zajišťována velice kvalitní 5 - 6 chodová celodenní strava (viz. jídelní lístek), která má účastníky tábora seznámit s národními nebo regionálními českými nebo německými jídly.

  Věříme, že nově vzniklý mezinárodní dětský tábor plně uspokojí všechny zájemce a hlavně účastníky, kteří se budou rádi vracet i s novými podněty, které povedou k vyšší spokojenosti a dalšímu zkvalitňování provozu tohoto česko-německého dětského tábora.

  Aktuality

  2018 - 8. ročník má připraveny online přihlášky, letos budeme malovat na plátno pod odborným dohledem s výtvarnicí.

  7.5.2018 - Jous připraveny turnusy na 8. ročník dětského tábora.

  Please publish modules in offcanvas position.